Prof. Dr. İbrahim Beklan Küçükdemiral

Glasgow Caledonian University

Prof. Dr. İbrahim Beklan Küçükdemiral

Glasgow Caledonian University

Biography

Prof. Dr. İbrahim Beklan Küçükdemiral, 1997’de lisans, 1999’da yüksek lisans ve 2002’de doktora eğitimlerini Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde, Prof. Dr. Galip Cansever yönetiminde tamamlamıştır.

1998 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, 2004 ile 2010 yılları arasında yardımcı doçent, 2010 ile 2015 arasında doçent ve 2015 ile 2018 yılları arasında tam zamanlı profesör olarak çalışmıştır. Ocak 2017’den beri İskoçya’nın Glasgow Caledonian Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik hayatını sürdürmektedir. Bu süreç içeresinde pek çok doktora ve yüksek lisans tez danışmanlıkları yapmış, TÜBİTAK (TR) ve EPSRC (UK) tarafından desteklenen çok sayıda endüstriyel projede danışman, yürütücü, araştırmacı ve izleyici olarak görevler üstlenmiştir.

Halen EPSRC ve Edinburgh Robot Merkezi tarafından desteklenen sualtı robotlarının gürbüz hareket kontrolü başlıklı çok ortaklı projenin eş danışmanlığını yapmaktadır.

İbrahim Küçükdemiral, IEEE’nin senyör üyesidir ve IEEE’nin Birleşik Krallık ve İrlanda bölümünde yer alan Kontrol Sistemleri Topluluğu’nda teknik komite üyesi ve üyelik sekreteri olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda, 2019’dan beri Birleşik Krallık Yüksek Öğretim Akademisi üyeliğini (FHEA) taşımaktadır.

Dr. Küçükdemiral’ın akademik ilgi alanları, kontrol kuramı ve uygulamaları, doğrusal matris eşitsizlikleri tabanlı analiz ve sentez, zaman gecikmeli sistemler ve sualtı robot sistemlerinin denetimi konularını içermektedir.

All sessions by Prof. Dr. İbrahim Beklan Küçükdemiral

TOK 2021

02 Eyl 2021
08.00